Davet

Değerli Meslektaşlarımız,

Bilindiği üzere Türkiye Kemik İliği Transplantasyon Vakfı ;Ülkemizde kök hücre nakillerinin gerçekleşmesine,akraba dışı verici temini süreçlerine katkıda bulunma hedeflerini güden kâr amacı olmayan bir kuruluştur. Alanda faaliyet gösteren tüm ilgililerin eğitimine ve sosyal gereksinimlerine çözüm üretme amaçları kapsamında bilimsel toplantılar düzenlemektedir.

ASBMT/CIBMTR Tandem toplantılarını takip eden toplantı Sempozyumları bugüne kadar 2013-2017 yılları gerçekleştirilmiştir. Her defasında ASBMT Başkanı ve yönetim kurul üyelerinden oluşan, transplantasyon konusunda yetkin davetli konuşmacılar, Türkiye‘den bu alanda söz sahibi uzmanlar ile güncel gelişmeleri tartışmış ve karşılıklı bilgi aktarımı mümkün olmuştur. Özellikle eğitimin erken basamaklarındaki asistan ve uzmanların bu seçkin eğitim ortamına ulaşabilmesi, ülkemizdeki uzman öğretim üyelerini daha yakından tanımaları vakfımızın önde gelen hedefleri arasında yer almaktadır.

Aralarında ASBMT önceki başkanı Dr.Christopher Bredeson ,CIBMTR Miyelom Çalışma Grubu Başkanı Dr.Parameswaran Hari 'nin de dahil olduğu, ülkemizden de bu alanda son derece deneyimli bir eğitici kadrosunun katılımı ile sempozyum gerçekleştirilecektir.

13 - 15 Nisan 2018 tarihlerinde İstanbul Vilayetler Evi’nde gerçekleştirilecek olan sempozyumumuzda buluşma dileğiyle,

Saygılarımızla

Prof. Dr. Meral BEKSAÇ
Sempozyum Başkanı